Всеукраїнська конференція "Бездомність. Комплексний підхід до вирішення соціальної проблеми"


Метою проведення конференції є об’єднання зусиль державного та громадського сектору, обговорення проблемних питань та обмін успішним досвідом роботи із бездомними громадянами.


22-23 травня у м.Одеса у центрі соціальних ініціатив, креативному просторі "Impact Hub Odessa" відбулася Всеукраїнська конференція, яку організував Всеукраїнський благодійний фонд "Деполь Україна" за підтримки Міністерства соціальної політики України.


У ході підготовки до конференції ВБФ "Деполь Україна" було проведено круглі столи у містах Одеса та Харків.


Учасники мали змогу працювати за програмою з якою Ви також можете ознайомитися нижче.


День перший (22 травня):


9.00 - 10.00 - Реєстрація та кава-брейк
10.00 - 11.30 - Відкриття конференції. Вітальні слова від почесних гостей. Вступні виступи.
11.30 - 12.00 - Кава-брейк
12.00 - 13.00 - Кращі практики роботи з бездомними та ув'язненими. Міжсекторальна взаємодія.
13.00 - 14.00 - Кава-брейк 
14.00 - 15.00 - Панельні дискусії: І група - Житло для бездомних осіб. Соціальне житло. ІІ група - Паспортизація. ІІІ група - Реформа охорони здоров'я та бездомні особи.
15.00 - 15.30 - Кава-брейк
15.30 - 16.30 - Підведення підсумків роботи в групах. Пропозиції щодо змін та інновацій.
16.30 - Фуршет, неформальне спілкування.

Другий день (23 травня):


8.30 - 9.00 - Реєстрація та кава-брейк
9.00 - 10.30 - Доповіді з подальшим обговоренням. Підготовка до звільнення
10.30 - 11.00 - Кава-брейк
11.00 - 12.00 - Доповіді з подальшим обговоренням. Адаптація після звільнення.
12.00 - 12.30 - Кава-брейк
12.30 - 13.30 - Панельна дискусії: І група - Працевлаштування.Соціальне підприємництво. ІІ група - Пострадянський травматичний синдром. Зміна ставлення до бездомних осіб у суспільстві. ІІІ група - Майстер-клас. Взаємодія зі ЗМІ.
13.30 - 14.00 - Підведення підсумків роботи.
14.00 - 14.30 - Кава-брейк, неформальне спілкування.


22-23 травня 2019 у місті Одеса відбулася Всеукраїнська конференція «Бездомність. Комплексний підхід до вирішення соціальної проблеми» організована Всеукраїнським благодійним фондом «Деполь Україна» за підтримки Міністерства соціальної політики України.

Напередодні конференції було проведено два круглих столи у Одесі та Харкові, у ході яких було виокремлено нагальні питання та напрямки для обговорень на конференції.

22 травня до Одеси з’їхалися небайдужі до вирішення проблем бездомних із різних куточків України. Усі, від теоретиків до практиків прагнули об’єднатися для вироблення спільної стратегії співпраці та лобіювання змін до законодавства, спрощення бюрократичних процесів отримання документів, захисту прав і зміни ставлення соціуму до бездомних. Серед майже 130 учасників були присутніми Гайдаржи Юлія Ігорівна, Генеральний директор Директорату соціальних послуг та інтеграції Міністерства соціальної політики України, Китайська Олена Петрівна, Директор департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради, Калівошко Валерій Миколайович, Начальник управління соціально-виховної та психологічної роботи із засудженими Адміністрації ДКВС України, професор Nick Hardwick, Професор Кримінальної юстиції в Школі Права, Royal Holloway University of London та ще багато представників Міністерства соціальної політики, Міністерства охорони здоров’я, Центру пробації, Міжрегіональних управлінь з питань виконання кримінальних покарань, Департаментів соціального захисту населення, Центрів обліку та реінтеграції бездомних, громадських організацій, а також відвідали конференцію та стали спікерами представники Depaul International.

За два дні активної роботи учасниками було розглянуто і обговорено ряд питань: житло для бездомних, соціальне житло, паспортизація, реформа охорони здоров’я та бездомні, підготовка до звільнення та адаптація після звільнення, працевлаштування, соціальне підприємництво, взаємодія зі ЗМІ, зміна ставлення до бездомних осіб у суспільстві.

Іноді здавалося, що перерв у роботі конференції взагалі не було, адже між панельними дискусіями учасники обмінювалися досвідом один з одним, ділилися контактами та намагалися скористатися кожною хвилиною для спілкування із колегами.

Масштабність заходу, велика кількість учасників, спікерів та преси підтверджує не лише наявність проблеми бездомності у нашій країні, але й готовність фахівців, представників органів влади, та громадськості побороти цю проблему!

 

Більше фото 22 травня і 23 травня.